Wycieczki

wroclaw1

Zapraszamy do  Wrocławia

26  maja  (sobota)  2018 r.

Polecamy szczególnie rodzicom z dziećmi.

 

Program:


07:00 - wyjazd z terenu Politechniki do Wrocławia

10:30 - przyjazd do Wrocławia zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem: rynek, ul. Jatki, wrocławskie krasnale.

wroclaw2

13:30  -  obiad

około 15:00 - zwiedzanie ZOO

wroclaw3

około 19:00 - wyjazd do Łodzi.

Przyjazd około 22:30.

 

Zapisy i wpłaty w biurze ZNP  do wyczerpania miejsc nie później, niż do 27 kwietnia .

Cena: 115 zł dzieci

Cena: 135 zł dorośli

Możliwość dofinansowania z funduszu socjalnego dla osoby dorosłej oraz możliwość dofinansowania dla dzieci członka ZNP z funduszu związkowego.

Polecamy szczególnie Rodzicom z dziećmi. 

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprasza na wyjazd grupowy zorganizowany przez biuro podróży „Wesley”.

Chorwacja - aparthotel Malo More na wyspie Čiovo

W terminie   02 - 11.09.2018

chorwacja1Wyspa Čiovo  to wyspa połączona mostem z lądem z serca Trogiru.

Zapraszamy Państwa na letni wypoczynek do aparthotelu Malo More – jest to ładny i nowocześnie wyposażony obiekt znajdujący się tuż przy plaży z apartamentami dla 4 osób.chorwacja2
Są  to apartamenty składające się z dwóch oddzielnych sypialni, każda sypialnia ma swoją łazienkę; wspólny jest pokój dzienny z kuchnią i tarasem.

Wyżywienie - Śniadanie jest w formie bufetu. Obiadokolacja jest serwowana, a do obiadokolacji podawana jest lampka wina.

W obiekcie do dyspozycji jest restauracja, bar, mini market itp. Apartamenty mają klimatyzację, TV, radio, CD, wifi.chorwacja3

W pobliżu obiektu za dodatkową opłatą turyści mogą korzystać z: fitness, szkoły tenisa,  szkoły nurkowania, mogą wypożyczyć skuter, rower, rower elektryczny.

Możliwe są wyjazdy fakultatywne do:  Trogiru, Splitu, Szybenika, Skradinu, Zadaru, Wodospadów Rzeki Krka, rejs statkiem itp.

 

 

 

Cena 1630 zł / os.*

pierwsza rata 500 zł – płatna do 27 kwietnia

 Cena zawiera: przejazd autokarem, 8 noclegów, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, nocleg pośredni w Bratysławie w drodze do Chorwacji, ubezpieczenie, opiekę rezydenta, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* Kalkulacja ceny dla grupy min. 45 osobowej, zmiana liczby uczestników wymaga ponownej kalkulacji.

Możliwość dofinansowania wyjazdu dla członka Związku z funduszu związkowego.

Szczegóły w biurze ZNP w PŁ.

 

 

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO w PŁ

zaprasza na wycieczkę

SZLAKIEM RUMUŃSKICH MONASTYRÓW

REGIONY MARAMURESZ I BUKOWINA

 

DZIEŃ 1 – 30.05.2018
wyjazd około godziny 16:00– przejazd nocny do Rumunii (700km). Nocna podróż przez Czechy, Słowację i Węgry.

DZIEŃ 2 – 31.05.2018

rumunia1Zwiedzanie atrakcji turystycznych regionu MARAMURESZ dla mieszkańców tego obszaru czas stanął w miejscu, ludzie kultywują tradycje, na wsiach ubierają się jak ich przodkowie. Wyznacznikiem tego świata jest nadzwyczajna cywilizacja drewna. Węgierska szlachta zakazała Rumunom w XIII wieku budowania cerkwi z kamienia, z tego zakazu narodził się marmoszański styl gotycki charakteryzujący drewniane malowane cerkwie z monumentalnymi bramami ze starannie wyrzeźbionymi symbolami-słońcem, drzewem życia. Osiem słynnych cerkwi z dębowego lub jodłowego drewna ze strzelistymi wieżyczkami jest wpisane na listę UNESCO. 

Zwiedzanie regionu zaczniemy od miejscowości SATU MARE. Jego serce stanowi bardzo interesujące Stare Miasto zabudowane w stylu barokowym
i klasycystycznym. Zobaczymy rzymskokatolicką katedrę z XVIII w., hotel Dacia oraz secesyjne kamienice przy Placu Wolności. Dalej trasa skieruje nas przez Negresti-Oas – państwo w państwie – największe skupisko bogatych Romów w północnej Rumunii. W  SAPANTA
zwiedzamy Wesoły Cmentarza [wstęp 8 RON]. Miejsce wiecznego odpoczynku jest pełne kolorowych drewnianych krzyży z ironizowanymi wizerunkami zmarłych obrazujących zawód wykonywany za życia, hobby lub przyczynę śmierci oraz ze śmiesznymi poetycznymi epitafiami w których wyzywają śmierć. Niejaki Ion Stan Watras, miejscowy artysta, rzeźbił nagrobki dla wszystkich pochowanych. Po jego śmierci zajął się tym jego uczeń. Niedaleko cmentarza znajduje się muzeum – dom, w którym rzeźbił [wstęp 5 RON] .  Specjalnością Samanty są wełniane pledy i tkane obrusy, eksponowane przed domostwami, których ceny zależą w dużej mierze od umiejętności targowania się.

rumunia2Z Sapanty udamy się do miejscowości Syhot Marmaroski, słynącej z więzienia politycznego w czasach Cauucescu, gdzie rozpoczniemy przejazd najbardziej malowniczą trasą z Syhotu do Borsy tzw. DOLINĄ IZY. Po drodze mija się kilka osad, w których można podziwiać drewniane cerkwie i misternie rzeźbione bramy.

BARSANA – malowniczo położona wioska na pagórkach wśród drzew. Znajduje się tu cerkiew - prawdziwy klejnot architektoniczny, który jest syntezą budowli marmoszańskich - dwupoziomowy dach kryty gontem z dzwonnica, którą wieńczy strzelista wieża o wys. 57 m. Do 1997 r obiekt był uznawany za najwyższy budynek drewniany w Europie. Dalej terasa Doliny Izy wiedzie nas przez Rozavlea ze stojącą przy samej drodze cerkwią św. Archaniołów zbudowanej w latach 1717-1720, oraz przez Bogdan Voda z przepiękną cerkwią św. Mikołaja. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 – 01.06.2018

rumunia3Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Sucevita i Voronet poznając kolejny region rumuńskiej ziemi-BUKOWINĘ sławną i znaną z licznych klasztorów, monastyrów i pięknych krajobrazów ale też ze szczególnego odcienia koloru niebieskiego, którym pomalowano klasztor Voronec. Kolor otrzymał nazwę ,,niebieski woronecki”.

Naszą podróż po regionie Bukowina zaczynamy od monastyru MOLDOVITA [ wstęp 3 RON] oraz obronnego klasztoru SUCEVITA [wstęp 5 RON] z najpiękniejszymi freskami Rumunii. Freski obu świątyń przedstawiają sceny religijne oraz obrazy z życia codziennego ówczesnych mieszkańców. Wszystko namalowane w dominującym kolorze-niebieski woroneski – pokrywają one zarówno ściany wewnętrzne, jak i zewnętrzne cerkwi. Cerkiew Sucevita była ostatnią w Bukowinie, której ściany zewnętrzne zostały ozdobione freskami. Legenda mówi,  że zwyczaj malowania klasztorów wygasł podczas malowania kościoła w Sucevita, gdzie jeden malarz spadł z rusztowania i zmarł a ściana zachodnia nie została pomalowana. Kompleks Sucevita jest zaliczany do najpiękniejszych w Europie i uznany jest za swoiste uwieńczenie stupięćdziesięcioletniego rozwoju stylu mołdawskiego, dlatego bywa określany przez historyków testamentem sztuki mołdawskiej.  Klasztory Bukowiny znajdują się na liście UNESCO. Dalej trasa zaprowadzi nas do miejscowości MARGINEA, w którym znajduje się warsztat ceramiki i sklep gdzie można kupić wyroby z czarnej ceramiki i dalej do polskiej wsi KACZYKA,  w której znajduje się zabytkowa kopalnia soli [wstęp 6RON] - zwiedza się ją na własną rękę, o ile kogoś nie zraża zapach ropy, którą są konserwowane elementy drewniane kopalni [w programie wejście jest fakultatywne]. Po zwiedzeniu polskiej wsi ruszymy w kierunku miejscowości SUCEAVA – stolicy rumuńskiej Bukowiny. Krótki spacer po mieście słynącego z ruin Zamku Tronowego z II połowy XIV wieku oraz cerkwi św. Mikołaja i św. Dymitra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg .

DZIEŃ 4 – 02.06.2018

rumunia4Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie miejscowości SUCEAVA. Przejście na Zamek Tronowy
[wstęp 4 RON], obok ruin zamku utworzono skansen Muzeum Satului Bucovinei [wstęp 2 RON] prezentujący 25 zabudowań
z regionu Bukowiny. Do miasta wrócimy pieszo przez park Zamkowy.  Przejazd w kierunku VORONET– zwiedzanie obronnego monastyru [wstęp 5RON] ozdobionego zewnętrznymi artystycznymi  freskami przedstawiającymi m.in. sceny z Sądu Ostatecznego. Jest to jeden z najważniejszych zabytków Rumunii wpisanych na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 – 03.06.2018

Po  śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie  - Egeru:

Neoklasycystyczna bazylika wzniesiona w XIX w, druga co do wielkości na Węgrzech budowla tego typu. Przy wejściu do bazyliki znajdują się posągi królów węgierskich, a za nimi można zobaczyć figury świętych Piotra
i Pawła. W świątyni ponadto znajdują się bardzo cenne organy, na których grane są koncerty.

rumunia5Barokowy kościół minorytów [wstęp ok 3000 HUF], który jest uważany za najokazalszą węgierską budowlę utrzymaną w stylu barokowym. Interesującym elementem kościoła jest znajdujący się na fasadzie herb franciszkanów – dwie skrzyżowane ręce – i łacińska sentencja: „Dla Boga nic nie jest wystarczające”.

Plac Dobó to główny plac znajdujący się w centrum Egeru. Po jego wschodniej części można zobaczyć liczne rzeźby i posągi związane z bitwami, które toczyły się w regionie Egeru w XIII w. W pobliżu placu Dobó na uwagę zasługuje barokowy gmach kościoła Braci Mniejszych, pochodzący z XVIII w. W bezpośrednim sąsiedztwie placu Dobó znajduje się Ratusz Miejski, przed którym stoi okazała rzeźba nawiązująca do obrony miasta w XVI wieku.

Wejście na Górę Zamkową, zwiedzanie Twierdzy [wstęp ok 2500 HUF]

W dalszej części dnia przeniesiemy się do wyodrębnionej części miasta - Doliny Pięknej Pani raj dla miłośników wina. Największe i najpopularniejsze skupisko piwniczek wydrążonych w tufowym wzgórzu. Spacer, czas wolny na zakupy wina i odwiedzenie jednej z kilkudziesięciu piwniczek.

Przejazd w kierunku Polski – możliwy obiad na granicy Słowacko- Węgierskiej za ok 7 Euro/os. Powrót do kraju w godzinach nocnych.  

CENA - 1020zł /os + bilety wstępu

I rata - 300 zł płatna do 16 lutego

Możliwość dofinansowania z Funduszu Socjalnego

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi  w hotelach **/***, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie, opłaty drogowe, parkingi.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu – ceny biletów podane w nawiasach w programie ( wszystkie ceny biletów mogą ulec zmianie – potwierdzenie dopiero w momencie rezerwacji )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych posiłków tj ciepłego posiłku w miejscowości Satu Mare w drugim dniu pobytu – koszt ok. 20 PLN.

Wymagany ważny dowód osobisty lub paszport ( minimum 3 miesiące ) oraz karta  NFZ  EKUZ.

 

 

Zapraszamy na wyjazd do Warszawy

Muzeum Narodowe i Teatr Roma „Piloci”

17 lutego  (sobota)  2018 roku

roma piloci

Program:

08:00 - planowany wyjazd do Warszawy z terenu Politechniki Łódzkiej

10:00 - zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Narodowego

13:00 - obiad

15:00 - 18:00 Teatr Roma musical „Piloci”

19:30 - planowany przyjazd do Łodzi

      

Zapisy i wpłaty w biurze ZNP  do wyczerpania miejsc
nie później niż do dnia 5 lutego. Liczba miejsc 60.

Cena: 200 zł

Możliwość dofinansowania wyjazdu z funduszu  socjalnego.

ZNP w PŁ  Zaprasza na wycieczkę

30.04.2018 – 06.05.2018

Litwa - Łotwa - Estonia - Helsinki

litwa lotwa estonia

PROGRAM:


Dzień 1   30.04.2018    Wyjazd w godzinach nocnych.

Dzień 2   01.05.2018  Przyjazd do Kłajpedy  w godzinach porannych,  zwiedzanie miasta, przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3  02.05.2018  Po wczesnym śniadaniu w hotelu przejazd do miejscowości Połąga, zobaczymy zamek Tyszkiewiczów. Przejazd do Szawle na Górę Krzyży. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie Starego Miasta: kościół św. Piotra, katedra Ryska, ratusz, dom  Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek, mała i wielka gildia kupiecka, dawny klasztor dominikański, zamek Kawalerów Mieczowych. Czas na odpoczynek i zakupy. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4   03.05.2018  Po wczesnym śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie i przejazd  do  Siguldy - zwiedzanie ruin zamku, następnie przyjazd do Tallina – starówka, kościół Św. Michała, ruiny kościoła klasztoru brygidek, kościół św. Piotra i Pawła,  cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, gotycki ratusz, gotycki Dom Wielkiej Gildii, św. Olafa oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5  04.05.2018 Po wczesnym śniadaniu w hotelu, całodzienna wycieczka promem do Helsinek. Zobaczymy piękne wieżowce z nowoczesną architekturą;  port  jachtowy, dworzec kolejowy, Cerkiew św. Trójcy, Katedrę luterańską i plac Senatu, Katedrę Prawosławną pw. Zaśnięcia Bogarodzicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6  05.05.2018 Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Saalaspils, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, następnie  Rundale  zespół pałacowo – parkowy /wejście ok 10 Euro/. Przejazd do hotelu w Kuklach  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7  06.05.2018 Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Sejny – klasztoru dominikanów /wstęp 5 zł/,  Wigry - zwiedzanie klasztoru na półwyspie jez. Wigry /wstęp 8 zł/. Powrót do Łodzi w godzinach nocnych.

CENA – 1500 zł/os   dla grupy minimum 42 os.
Możliwość dofinansowania z funduszu socjalnego

  • cena zawiera – koszt transportu, 5 noclegów w hotelach ***, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opiekę pilocko-przewodnicką, koszt przeprawy promowej do Helsinek, ubezpieczenie, zestaw słuchawkowy Tour Guide na całej trasie przejazdu, cena nie zawiera kosztów biletów wstępów

Zapisy w biurze ZNP w PŁ

PRACOWNICY 445x125

   

KINO - HAN SOLO GWIEZDNE WOJNY HISTORIE
piątek, 13, kwiecień 2018
MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM HAN SOLO  GWIEZDNE WOJNY HISTORIE   25  i 28 maja 2018 r. godz. 18:00-19:00   Dubbing i napisy w obu terminach Zapisy do 21 maja Cena biletów 11 zł
KINO - TULLY
piątek, 13, kwiecień 2018
MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM  TULLY   14 maja 2018 r. godz. 18:15-19:15   Zapisy do 7 maja   Cena biletów po dofinansowaniudla członka Związku 7 zł
KINO - KATYŃ OTATNI ŚWIADEK
piątek, 13, kwiecień 2018
MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM KATYŃ  OTATNI   ŚWIADEK   11 maja 2018 r. godz. 18:15-19:15     Zapisy do 7 maja Cena biletów 11 zł
KINO - AVENGERS Wojna bez granic
piątek, 13, kwiecień 2018
MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM AVENGERS  Wojna bez granic   30 kwietnia DUBBING godz. 18:10 2  maja NAPISY godz. 17:00       Zapisy do 24 kwietnia Cena biletów 11 zł...
Read More...
Wycieczka autokarowa - Wrocław 26 maja 2018
czwartek, 12, kwiecień 2018
Zapraszamy do  Wrocławia 26  maja  (sobota)  2018 r. Polecamy szczególnie rodzicom z dziećmi.   Program: 07:00 - wyjazd z terenu Politechniki do Wrocławia 10:30 -...
Read More...
Wycieczka autokarowa - Chorwacja 02-11.09.2018
środa, 11, kwiecień 2018
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprasza na wyjazd grupowy zorganizowany przez biuro podróży „Wesley”. Chorwacja - aparthotel Malo More na wyspie Čiovo W terminie   02 - 11.09.2018...
Read More...
Dyżur prawny - kwiecień 2018
środa, 04, kwiecień 2018
Uprzejmie informujemy, ze dyżur prawny w kolejnym miesiącu odbędzie się 10 i 24 kwietnia (wtorki)   w  godz. 13 - 15.  Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny....
Read More...
Leonardo da Vinci - wystawa w EC1
wtorek, 03, kwiecień 2018
Zapraszamy na wystawę do EC 1 17 kwietnia (wtorek) godz. 17:00 cena biletu 19 zł po dofinansowaniu dla członka ZNP 9 zł 27 kwietnia (piątek) godz. 17:00 cena biletu 19 zł po dofinansowaniu dla...
Read More...
KINO - PIOTRUŚ KRÓLIK
sobota, 24, marzec 2018
  MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM PIOTRUŚ  KRÓLIK 20 kwietnia 2018 r. godz. 17:30-18:15 Zapisy do 16 kwietnia Cena biletów 11 zł      
KINO - TOMB RAIDER
sobota, 24, marzec 2018
  MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM TOMB  RAIDER 16 kwietnia 2018 r. godz. 18:15-19:15 Zapisy do 10 kwietnia Cena biletów 11 zł