Wycieczki

kłodawa1
Zapraszamy na wycieczkę
do  

KOPALNI SOLI w KŁODAWIE

29  sierpnia  2018 

Środa

08:30 wyjazd z terenu Politechniki

10:30-13:00 zwiedzanie z przewodnikiem kopalni soli

13:15 wyjazd do Łodzi.

Program zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

  • Trasa dostępna dla turystów, którzy ukończyli min. 7 rok życia.
  • Trasa oświetlona elektrycznie.
  • Zwiedzających obowiązuje pełne, sportowe obuwie na płaskim obcasie oraz wygodna, adekwatna do pory roku, odzież. W podziemnej części kopalni utrzymuje się, w miarę stała, temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza.
  • Turyści otrzymują hełmy ochronne.

Kopalnię soli można zwiedzać tylko od poniedziałku do piątku w godzinach pracy.

kłodawa2

Zapisy i wpłaty w biurze ZNP  do wyczerpania miejsc nie później niż do dnia 14 sierpnia.

Cena:  60 zł dzieci

70 zł dorośli

Możliwość dofinansowania wyjazdu z funduszu  socjalnego.

Zapraszamy na wycieczkę
do  parku rozrywki ENERGYLANDIA

16 - 17 czerwca 2018 

energylandia1

sobota

10:00 wyjazd z terenu Politechniki

około 13:00  zwiedzanie zamku w Ogrodzieńcu

17:00 przyjazd do Zawoi na obiadokolację, czas wolny na spacery i korzystanie z basenów w ośrodku

20:00 ognisko dla wszystkich

niedziela

8:00 śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

10:00-17:00 park rozrywki w Zatorze Energylandia

17:15 wyjazd do Łodzi.

energylandia2

Zapisy i wpłaty w biurze ZNP  do wyczerpania miejsc  nie później niż do dnia 30 maja.

Cena: 

210 zł dzieci (wzrost do  140 cm),
260 zł dzieci (wzrost powyżej 141 cm),

300 zł dorośli

I rata w wysokości 100 zł od osoby płatna do 17 maja.

Cena zawiera: przejazd autokarem, ubezpieczenie, zwiedzanie zamku, posiłki wg. programu, nocleg, wstęp do Energylandii.

Możliwość dofinansowania wyjazdu z funduszu socjalnego.

 

 

wroclaw1

Zapraszamy do  Wrocławia

26  maja  (sobota)  2018 r.

Polecamy szczególnie rodzicom z dziećmi.

 

Program:


07:00 - wyjazd z terenu Politechniki do Wrocławia

10:30 - przyjazd do Wrocławia zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem: rynek, ul. Jatki, wrocławskie krasnale.

wroclaw2

13:30  -  obiad

około 15:00 - zwiedzanie ZOO

wroclaw3

około 19:00 - wyjazd do Łodzi.

Przyjazd około 22:30.

 

Zapisy i wpłaty w biurze ZNP  do wyczerpania miejsc nie później, niż do 27 kwietnia .

Cena: 115 zł dzieci

Cena: 135 zł dorośli

Możliwość dofinansowania z funduszu socjalnego dla osoby dorosłej oraz możliwość dofinansowania dla dzieci członka ZNP z funduszu związkowego.

Polecamy szczególnie Rodzicom z dziećmi. 

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprasza na wyjazd grupowy zorganizowany przez biuro podróży „Wesley”.

Chorwacja - aparthotel Malo More na wyspie Čiovo

W terminie   02 - 11.09.2018

chorwacja1Wyspa Čiovo  to wyspa połączona mostem z lądem z serca Trogiru.

Zapraszamy Państwa na letni wypoczynek do aparthotelu Malo More – jest to ładny i nowocześnie wyposażony obiekt znajdujący się tuż przy plaży z apartamentami dla 4 osób.chorwacja2
Są  to apartamenty składające się z dwóch oddzielnych sypialni, każda sypialnia ma swoją łazienkę; wspólny jest pokój dzienny z kuchnią i tarasem.

Wyżywienie - Śniadanie jest w formie bufetu. Obiadokolacja jest serwowana, a do obiadokolacji podawana jest lampka wina.

W obiekcie do dyspozycji jest restauracja, bar, mini market itp. Apartamenty mają klimatyzację, TV, radio, CD, wifi.chorwacja3

W pobliżu obiektu za dodatkową opłatą turyści mogą korzystać z: fitness, szkoły tenisa,  szkoły nurkowania, mogą wypożyczyć skuter, rower, rower elektryczny.

Możliwe są wyjazdy fakultatywne do:  Trogiru, Splitu, Szybenika, Skradinu, Zadaru, Wodospadów Rzeki Krka, rejs statkiem itp.

 

 

 

Cena 1630 zł / os.*

pierwsza rata 500 zł – płatna do 27 kwietnia

 Cena zawiera: przejazd autokarem, 8 noclegów, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, nocleg pośredni w Bratysławie w drodze do Chorwacji, ubezpieczenie, opiekę rezydenta, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* Kalkulacja ceny dla grupy min. 45 osobowej, zmiana liczby uczestników wymaga ponownej kalkulacji.

Możliwość dofinansowania wyjazdu dla członka Związku z funduszu związkowego.

Szczegóły w biurze ZNP w PŁ.

 

 

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO w PŁ

zaprasza na wycieczkę

SZLAKIEM RUMUŃSKICH MONASTYRÓW

REGIONY MARAMURESZ I BUKOWINA

 

DZIEŃ 1 – 30.05.2018
wyjazd około godziny 16:00– przejazd nocny do Rumunii (700km). Nocna podróż przez Czechy, Słowację i Węgry.

DZIEŃ 2 – 31.05.2018

rumunia1Zwiedzanie atrakcji turystycznych regionu MARAMURESZ dla mieszkańców tego obszaru czas stanął w miejscu, ludzie kultywują tradycje, na wsiach ubierają się jak ich przodkowie. Wyznacznikiem tego świata jest nadzwyczajna cywilizacja drewna. Węgierska szlachta zakazała Rumunom w XIII wieku budowania cerkwi z kamienia, z tego zakazu narodził się marmoszański styl gotycki charakteryzujący drewniane malowane cerkwie z monumentalnymi bramami ze starannie wyrzeźbionymi symbolami-słońcem, drzewem życia. Osiem słynnych cerkwi z dębowego lub jodłowego drewna ze strzelistymi wieżyczkami jest wpisane na listę UNESCO. 

Zwiedzanie regionu zaczniemy od miejscowości SATU MARE. Jego serce stanowi bardzo interesujące Stare Miasto zabudowane w stylu barokowym
i klasycystycznym. Zobaczymy rzymskokatolicką katedrę z XVIII w., hotel Dacia oraz secesyjne kamienice przy Placu Wolności. Dalej trasa skieruje nas przez Negresti-Oas – państwo w państwie – największe skupisko bogatych Romów w północnej Rumunii. W  SAPANTA
zwiedzamy Wesoły Cmentarza [wstęp 8 RON]. Miejsce wiecznego odpoczynku jest pełne kolorowych drewnianych krzyży z ironizowanymi wizerunkami zmarłych obrazujących zawód wykonywany za życia, hobby lub przyczynę śmierci oraz ze śmiesznymi poetycznymi epitafiami w których wyzywają śmierć. Niejaki Ion Stan Watras, miejscowy artysta, rzeźbił nagrobki dla wszystkich pochowanych. Po jego śmierci zajął się tym jego uczeń. Niedaleko cmentarza znajduje się muzeum – dom, w którym rzeźbił [wstęp 5 RON] .  Specjalnością Samanty są wełniane pledy i tkane obrusy, eksponowane przed domostwami, których ceny zależą w dużej mierze od umiejętności targowania się.

rumunia2Z Sapanty udamy się do miejscowości Syhot Marmaroski, słynącej z więzienia politycznego w czasach Cauucescu, gdzie rozpoczniemy przejazd najbardziej malowniczą trasą z Syhotu do Borsy tzw. DOLINĄ IZY. Po drodze mija się kilka osad, w których można podziwiać drewniane cerkwie i misternie rzeźbione bramy.

BARSANA – malowniczo położona wioska na pagórkach wśród drzew. Znajduje się tu cerkiew - prawdziwy klejnot architektoniczny, który jest syntezą budowli marmoszańskich - dwupoziomowy dach kryty gontem z dzwonnica, którą wieńczy strzelista wieża o wys. 57 m. Do 1997 r obiekt był uznawany za najwyższy budynek drewniany w Europie. Dalej terasa Doliny Izy wiedzie nas przez Rozavlea ze stojącą przy samej drodze cerkwią św. Archaniołów zbudowanej w latach 1717-1720, oraz przez Bogdan Voda z przepiękną cerkwią św. Mikołaja. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 – 01.06.2018

rumunia3Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Sucevita i Voronet poznając kolejny region rumuńskiej ziemi-BUKOWINĘ sławną i znaną z licznych klasztorów, monastyrów i pięknych krajobrazów ale też ze szczególnego odcienia koloru niebieskiego, którym pomalowano klasztor Voronec. Kolor otrzymał nazwę ,,niebieski woronecki”.

Naszą podróż po regionie Bukowina zaczynamy od monastyru MOLDOVITA [ wstęp 3 RON] oraz obronnego klasztoru SUCEVITA [wstęp 5 RON] z najpiękniejszymi freskami Rumunii. Freski obu świątyń przedstawiają sceny religijne oraz obrazy z życia codziennego ówczesnych mieszkańców. Wszystko namalowane w dominującym kolorze-niebieski woroneski – pokrywają one zarówno ściany wewnętrzne, jak i zewnętrzne cerkwi. Cerkiew Sucevita była ostatnią w Bukowinie, której ściany zewnętrzne zostały ozdobione freskami. Legenda mówi,  że zwyczaj malowania klasztorów wygasł podczas malowania kościoła w Sucevita, gdzie jeden malarz spadł z rusztowania i zmarł a ściana zachodnia nie została pomalowana. Kompleks Sucevita jest zaliczany do najpiękniejszych w Europie i uznany jest za swoiste uwieńczenie stupięćdziesięcioletniego rozwoju stylu mołdawskiego, dlatego bywa określany przez historyków testamentem sztuki mołdawskiej.  Klasztory Bukowiny znajdują się na liście UNESCO. Dalej trasa zaprowadzi nas do miejscowości MARGINEA, w którym znajduje się warsztat ceramiki i sklep gdzie można kupić wyroby z czarnej ceramiki i dalej do polskiej wsi KACZYKA,  w której znajduje się zabytkowa kopalnia soli [wstęp 6RON] - zwiedza się ją na własną rękę, o ile kogoś nie zraża zapach ropy, którą są konserwowane elementy drewniane kopalni [w programie wejście jest fakultatywne]. Po zwiedzeniu polskiej wsi ruszymy w kierunku miejscowości SUCEAVA – stolicy rumuńskiej Bukowiny. Krótki spacer po mieście słynącego z ruin Zamku Tronowego z II połowy XIV wieku oraz cerkwi św. Mikołaja i św. Dymitra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg .

DZIEŃ 4 – 02.06.2018

rumunia4Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie miejscowości SUCEAVA. Przejście na Zamek Tronowy
[wstęp 4 RON], obok ruin zamku utworzono skansen Muzeum Satului Bucovinei [wstęp 2 RON] prezentujący 25 zabudowań
z regionu Bukowiny. Do miasta wrócimy pieszo przez park Zamkowy.  Przejazd w kierunku VORONET– zwiedzanie obronnego monastyru [wstęp 5RON] ozdobionego zewnętrznymi artystycznymi  freskami przedstawiającymi m.in. sceny z Sądu Ostatecznego. Jest to jeden z najważniejszych zabytków Rumunii wpisanych na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 – 03.06.2018

Po  śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie  - Egeru:

Neoklasycystyczna bazylika wzniesiona w XIX w, druga co do wielkości na Węgrzech budowla tego typu. Przy wejściu do bazyliki znajdują się posągi królów węgierskich, a za nimi można zobaczyć figury świętych Piotra
i Pawła. W świątyni ponadto znajdują się bardzo cenne organy, na których grane są koncerty.

rumunia5Barokowy kościół minorytów [wstęp ok 3000 HUF], który jest uważany za najokazalszą węgierską budowlę utrzymaną w stylu barokowym. Interesującym elementem kościoła jest znajdujący się na fasadzie herb franciszkanów – dwie skrzyżowane ręce – i łacińska sentencja: „Dla Boga nic nie jest wystarczające”.

Plac Dobó to główny plac znajdujący się w centrum Egeru. Po jego wschodniej części można zobaczyć liczne rzeźby i posągi związane z bitwami, które toczyły się w regionie Egeru w XIII w. W pobliżu placu Dobó na uwagę zasługuje barokowy gmach kościoła Braci Mniejszych, pochodzący z XVIII w. W bezpośrednim sąsiedztwie placu Dobó znajduje się Ratusz Miejski, przed którym stoi okazała rzeźba nawiązująca do obrony miasta w XVI wieku.

Wejście na Górę Zamkową, zwiedzanie Twierdzy [wstęp ok 2500 HUF]

W dalszej części dnia przeniesiemy się do wyodrębnionej części miasta - Doliny Pięknej Pani raj dla miłośników wina. Największe i najpopularniejsze skupisko piwniczek wydrążonych w tufowym wzgórzu. Spacer, czas wolny na zakupy wina i odwiedzenie jednej z kilkudziesięciu piwniczek.

Przejazd w kierunku Polski – możliwy obiad na granicy Słowacko- Węgierskiej za ok 7 Euro/os. Powrót do kraju w godzinach nocnych.  

CENA - 1020zł /os + bilety wstępu

I rata - 300 zł płatna do 16 lutego

Możliwość dofinansowania z Funduszu Socjalnego

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi  w hotelach **/***, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie, opłaty drogowe, parkingi.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu – ceny biletów podane w nawiasach w programie ( wszystkie ceny biletów mogą ulec zmianie – potwierdzenie dopiero w momencie rezerwacji )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych posiłków tj ciepłego posiłku w miejscowości Satu Mare w drugim dniu pobytu – koszt ok. 20 PLN.

Wymagany ważny dowód osobisty lub paszport ( minimum 3 miesiące ) oraz karta  NFZ  EKUZ.

 

 

PRACOWNICY 445x125

   

Koszty uzyskania przychodu - zmiana ustawy o podatku dochodowym
niedziela, 08 lipiec 2018
Rząd wycofał się z poprzednich zapisów o których pisalismy wcześniej. Brawo. Lepiej późno niż wcale :-).   USTAWA (OBOWIĄZUJĄCA)z dnia 15 czerwca 2018 r.o zmianie ustawy o podatku...
Read More...
Konstytucja dla Nauki przyjęta przez Sejm
środa, 04 lipiec 2018
"Konstytucja dla Nauki zyskała poparcie polskiego parlamentu – głosowało za nią 233 posłów. W przyszłym tygodniu ustawą zajmą się senatorowie, potem będzie oczekiwać na podpis...
Read More...
Wycieczka autokarowa - Kopalnia soli w Kłodawie 29 sierpnia 2018
czwartek, 28 czerwiec 2018
Zapraszamy na wycieczkę do   KOPALNI SOLI w KŁODAWIE 29  sierpnia  2018  Środa 08:30 wyjazd z terenu Politechniki 10:30-13:00 zwiedzanie z przewodnikiem kopalni soli 13:15...
Read More...
Koszty uzyskania przychodu – MNiSW za jednolitymi zasadami
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
Komunikat MNiSW z 25 maja 2018 "Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z niepokojem obserwuje interpretacje organów skarbowych w zakresie stosowania przez nauczycieli akademickich podwyższonych...
Read More...
Galeria Politechnika - wystawa prac Pani Aliny Bloch
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
Kuratorem wystawy jest Piotr Mastalerz.   Alina Bloch W 1981 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni...
Read More...
KINO - OCEAN’S 8
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM OCEAN’S 8    29 czerwca 2018 r. godz. 18:15-19:15    Zapisy do 25 czerwca        Cena biletów po dofinansowaniu 7...
Read More...
KINO - UPROWADZONA KSIĘŻNICZKA
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
  MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM UPROWADZONA KSIĘŻNICZKA   2 lipca 2018 r. godz. 17:15-18:00 Zapisy do 25 czerwca Cena biletów po dofinansowaniu 7 zł          
KINO - JESTEM TAKA PIĘKNA
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
  MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM JESTEM TAKA PIĘKNA   6 lipca 2018 r. godz. 18:15-19:00 Zapisy do 2 lipca Cena biletów 11 zł          
KINO - INIEMAMOCNI 2
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
  MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM INIEMAMOCNI 2       23  i  27 lipca 2018 r. godz. 17:15-18:00 Zapisy do 16 lipca Cena biletów 11 zł        
KINO - MAMA MIA! Here we go again
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
  MULTIKINO ZAPRASZA NA FILM MAMA MIA! Here we go again   27 lipca 2018 r. godz. 20:20 napisy 30 lipca 2018 r. godz. 20:20 napisy Zapisy do 12 lipca Cena biletów 11 zł