W sprawie pracowników bibliotek zatrudnionych w sektorze szkolnictwa wyższego

Dostrzegając problem nierównego traktowania pracowników bibliotek zatrudnionych w sektorze szkolnictwa wyższego Prezydium Rady SzWiN poparło postulaty środowiska pracowników bibliotek o przeprowadzenie regulacji polegających na przywróceniu:
– bibliotekom uczelnianym zakresu działania właściwego dla bibliotek naukowych,
– pracownikom szkół wyższych zatrudnionym w bibliotekach uczelnianych praw nabytych (dotyczy osób, które przed dniem wejścia w życie postanowień ustawy zajmowały stanowisko dyplomowanego bibliotekarza lub dyplomowanego pracownika dokumentacji i informacji naukowej oraz stanowisko kustosza i starszego bibliotekarza). W konkluzji Prezydium stwierdziło: „wnosimy o przywrócenie w akcie powszechnie obowiązującym należytych uprawnień pracownikom bibliotek”.

Więcej informacji na temat pracy Prezydium RSzWiN w skład której wchodzi koleżanka prezes Barbara Kościelaniak-Mucha -> tutaj.